newsletter
Pl
De 
12 listopada 2017 - 28 lat Mszy Pojednania

Więcej …

aktualności

Polskie rodziny w wirze historii

Fundacja "Krzyżowa" dla Porozumienia Europejskiego rozpoczyna realizację projektu "Polskie rodziny w wirze historii", dofinansowanego przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. W ramach projektu zrealizowane zostaną 4 spotkania, w których każdorazowo udział weźmie młodzież ze szkoły/organizacji polonijnej oraz uczniowie szkoły polskiej. Uczestnicy będą mieli możliwość odkrywać historię w ciekawy, angażujący sposób, budując jednocześnie poczucie tożsamości, poprzez świadome zajmowanie się historią swojej społeczności.

Więcej …
 
"Moja historia - Twoja historia" - warsztaty historyczne, Krzyżowa 08-12.12.2017 r.

W projekcie "Moja historia - Twoja historia" biorą udział młodzi ludzie w wieku 15-19 lat z Niemiec i Polski, by zapoznać się z historią okresu powojennego. Ich zadaniem jest analiza, punktów wspólnych polsko-niemieckiej i europejskiej historii, omawianych głównie w ich krajach i regionach. W czasie projektu uczestnicy poszukują różnic, podobieństw i współzależności między swoimi krajami jak i rozwijają zrozumienie i tolerancję między sobą.
Więcej …
 
Wykład D. Kretschmanna podczas seminarium „Kultury pamięci w Europie Środkowej” - 11.12.2017, Bad Kissingen (Niemcy)

W dniach 10 – 15 grudnia br. w Bad Kissingen (Bawaria) odbędzie się międzynarodowe seminarium dla studentów „Kultury pamięci w Europie Środkowej”, organizowane przez Akademię Europy Środkowej (Akademie Mitteleuropa e.V.). 11 grudnia swój wykład - „Krzyżowa jako polsko-niemieckie miejsce pamięci”  - przedstawił Dominik Kretschmann, kierownik Miejsca Pamięci Fundacji „Krzyżowa” dla Porozumienia Europejskiego. 

Więcej …

galeria